Translate

16 Mayıs 2015 Cumartesi

Backlink Edinme Rehberi

İnternet ortamında bulunan ve web site sahibi olan herkesin isteyeceği en ideal şey kaliteli backlinklerdir. İnternet siteniz için backlink edinemenizin pek çok yöntemi vardır. Bunlardan bazıları;

– Ücretli olarak diğer site sahiplerinin sitelerinden bağlantı satın almak.

– Milyonlarca siteden oluşan internet ortamındaki siteler ve konuların yorum kısımlarına site adresiniz ile birlikte yorum bırakmak.

– Video sitelerinde paylaşılan videoların üzerlerinde ve açıklamalarında site ismini geçirerek

– Forum sitelerinin profil bölümlerinden link almak

– Blog sitelerinin ziyaretçi kısımlarında sitenizin adı ile kayıt bırakmak

ve pek çok değişik backlink edinme yolu bulunmaktadır. Bunların yanı sıra ücretsiz olarak backlink edinmek istiyorsanız ilk olarak web sitenizi internet üzerinde bulunan tüm arama motorlarına kayıt ettirin. İnternet sitenize en çok hangi kelimelerden ziyaretçi geliyor ise bu kelimeleri anahtar kelime olarak arama motorlarına ekleyin. İnternet üzerinde bulunan dizin siteleri seo açısından oldukça önem arz etmektedir. Pagerank ve alexa değeri yüksek olan dizin sitelerine anahtar kelimeleriniz ile birlikte sitenizi kayıt edin.

Ücretsiz olarak backlink edinmenin diğer bir yöntemi ise karşılıklı link değişimi yapmaktadır. Pek çok webmaster kendi sitesi de faydalanacağı için ücretsiz link değişimini kabul etmektedir.

Hiç yorum yok: